Doğal Taş Dünyası

Doğal Taş Dünyası

akik

AKİK

Akik stresi yok eder,enerji verir.Akıl ve mantık gücünü geliştirir.Nazara karşı koruma sağlar.Hamilelikte anne ve bebek sağlığı için faydalıdır.Tansiyonu dengeler.

 

akuamarin

AKUAMARİN

Bereket ve uğur taşır.Sezgileri kuvvetlendirir,kendine güveni artırır.Strese ve gerginliğe iyi gelir.Meditasyon için yararlıdır.Belleği berraklaştırır.Solunum yolu rahatsızlıklarına ,boğaz ağrılarına,astım,bronşit,tiroit bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.

 

amazonit

AMAZONİT

Duygusal yaraların iyileşmesini sağlar.Aşk ve sevgi ile ilgili iletişim becerisini artırır.Doğumu kolaylaştırır.Kalp,kaslar ve sinir sistemi ile ilgilidir.

 

ametist

AMETİST

Aşk taşıdır.Negatif elektrik taşıdığından bedendeki fazla elektrik yükünü topraklayarak,beyin gücünü yükseltir.Negatif enerjiyi toplayarak pozitif enerjiye dönüştürür.Depresyona faydalıdır.Şifa bakımından en güçlü taştır.Cilt,göz hastalıklarına,alerjik,migren ve baş ağrılarına,kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.Pembe kuvarsla birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.

 

aragonit

ARAGONİT

Özellikle kemik,kas sinir hastalıklarında,spazmlarda büyük etkisi vardır.Kırılan kemiklerin iyileşme sürecini hızlandırır.Saç kaybında tedavi edicidir.Ateş düşürür,iltihabı azaltır.Aşırı yorgunluk hissedenlere canlılık verir.

 

aventurin taşı

AVENTURİN

Şans taşıdır.Depresyona karşı etkilidir.Kalbi korur.

 

aytaşı

AYTAŞI

Olumsuz enerjiye karşı kalkan görevi görür.Ying ve Yang dengesini sağlar.Yaşama sevinci verir.Rüyaların daha net hatırlanmasını sağlar.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Böbrek problemlerini giderir.Tokluk hissi oluşturur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir