TEOG Sistemi

 

2014-2015 Eğitim öğretim TEOG sistemine göre,8.sınıf öğrencilerine Kasım ve Nisan aylarının sonunda,6 dersten Merkezi Sistem Ortak Sınavı uygulanacaktır.Bu dersler Türkçe, Matematik,Fen Bilimleri,T.C. Inkilap Tarihi ve Atatürkçülük,Yabancı Dil,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi‘dir.

*Öğrencilere 6 dersten her dönem birer adet olmak üzere,yıl boyunca toplam 12 adet merkezi sistem ortak sınavı uygulanacaktır.

*Belirtilen 6 dersin,yıl içinde gerçekleştireceği diğer sınavlar,daha önceden de olduğu gibi okul öğretmenleri tarafından yazılı sınav şeklinde yapılacaktır.

*Merkezi sistem ortak sınavlar,test olarak 4 seçenekli çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır.

*Testlerde yanlışlar doğruları götürmeyecektir.

*Her okulda MEB‘in açıkladığı ortak müfredat işlenecek ve merkezi sistem ortak sınav soruları o güne kadar işlenmiş konuları kapsayacaktır.

*Merkezi sistem ortak sınavlarının uygulandığı tarihlerde,okullar hafta içi 2 gün tatil olacaktır.Öğrenciler sınavlara kendi okullarında girecek,sınav süresince gözetmenliği başka okullardan gelecek öğretmenler yapacaktır.

*Belli nedenlerle sınava giremeyen öğrenciye telafi hakkı verilecektir.Bu öğrenciler ise sınavlara birkaç hafta sonra başka okullarda,hafta sonu girecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir