444 4 196 Telefona Dikkat Edin

444 4 196 nolu telefona dikkat etmelisiniz.  Gizli saklı değil direk dolandırıcılık yapıyorlar. Türkcell iş ortaklığıyız. Hediye kazandınız. Hediyenizi gönderiyoruz. Önce Kredi Kart bilginizi verir misiniz ? Gibi şeylere sakın inanıp kart bilgilerinizi vermeyin.   Kart bilgileri ne alaka dediğimde anlamsız şeyler söylemeye başadı.

Asıl sorun şu, bu işi bu kadar cesurca ve alenen nasıl yapabiliyorlar. Cezalar caydırıcı olmadığı için mi ? Kim bilir kimlerin canını yakacaklar. Neyse siz siz olun kimseye kart bilgilerinizi vermeyin.

 

3 yorum

  1. Arkadaslar sikayet yapabilecegimiz tek yer var oda savcilik. Savciya gidip sikayet etmezseniz devlet yururluge girmez. Yada rahatsiz ediyorlarsa hemen hemen tum cep telefonlarda blok listesi var. Madem 444 numaradan ariyorlar blok listesine ekleyin aramaya devam etsinler 🙂

    Her arayana KK veren vatandaslar da kazik olmayi hakkediyoar bence.

  2. Benim alamadığım 444 lü numara veren telekomun böyle bir olaya duyarsız kalması. Hadi diyelim bu numarayı aldılar ilk 10-20 kişiyi dolandırdılar. Eninde sonunda bu işlemden Telekomun haberi olmuyor mu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir