Resme Bakın

Resme Bakın

Eğer siz bu bayanı saat yönüne doğru döndüğünü görüyorsanız, beyninizin sağ tarafını kullanıyorsunuz.Eğer öbür yönde görüyorsanız, beyninizin sol tarafını kullanıyorsunuz.

Bazı insanlar her iki yönde de döndüğünü görüyorlar. Fakat çoğu insan sadece tek yönde görür.Eğer siz diğer yönde de görmeye çalışırsanız ve görürseniz, IQ’ nuz 160′ ın üzerine ve hemen hemen dahi derecesindesiniz demektir…..

9 yorum

  1. bu ne ya bi sağa dönüyo bi sola dönüyo bence bunda bi hile var, ben güvenmem böyle testlere, iki saat çok eminim saat yönünün tersine döndüğünden ama bi anda diğer tarafa dönmeye başladı.. benim matematiğim kötü iq’um nasıl 160ın üstünde ki? her iki tarafa da dönüyo, böyle önce bi tarafa dönüyo, bi süre sonra diğer tarafa bence bunda bile hile var.

  2. saat yönüne de dönüyor tersine de dönüyor bazen ara ara bazen de uzun, ama ben de ıq mun 160ın üstünde olduğunu düşünmüyorum.

  3. ewt kadın saat yonunde donuyo ama bı sure sonra saat yonunun tam tersine yani her iki tarafa da donuyor ama ben de ıq mun 160 ın uzerınde olduğunu sanmıyorum ve bu resme bi sure bakan herkes her iki yone de donduunu anlar saçma yaneee….

  4. İki kişi aynı anda bakmayı deneyin,siz saat yönüne döndüğünü görüyorken o tam tersini görüyor bunu nasıl açıklarsınız?

  5. hem saga hem sola dönüyor Arkadaslar … bu demekki her 2 tarafi gören beynin 2 tarafinida kullaniyor tek tarafa döndügünü gören ne tarafa dönüyorsa yaziyor iste o taraftaki beynini kullaniyor…. zehra sana katiliyorum..

  6. bakın simdi resim de eller kokları ve ayakları açık bu çok net bir görüş olduğu için beyin hemen karar veriyo eğer kokları ayağı kapalı olsa istediği yöne döndürmek çok kolay olurdu ama böyle rahat gördüğümüz için beyinı aldatmak gerekli buda sizi yorar bu sadece kendini kandırmak beyin düşünmekle gelişir iyi düşünürseniz bunun sadece nette dikkat çekip para kazanmak anladınız mı arkadaşlar

  7. bir kaç dakikadan sonra görünüyor. ilginç ilk başta hic görünmeyecek gibi duruyordu. aniden döndü. bu arada gökhan saçmalamana gerektircek bisi yokmuş. direk göremedim desen anlardık zaten ))

  8. hem saga hemde sola dönuyor önce sol ayak uzerindeydi saga dönuyor sonra sag ayak ustunde sola dönuyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir