Üniversite Adaylarına Burs

 
Üniversite Adaylarına Burs  

124 yıllık bir eğitim mirası üzerine kurulu Işık Üniversitesi, 2010-2011 eğitim yılında verdiği geniş burs olanaklarıyla dikkat çekiyor. Bu yıl toplamda 9 milyon dolarlık burs dağıtacak üniversite, bünyesinde eğitim gören her 100 öğrenciden 70’inin burslu ve indirimli okumasını sağlayacak.

Buna göre, 2010-2011 eğitim yılında Işık Üniversitesi’ne yerleşen toplam 595 öğrenciden 85’i %100, 320’si de %50 burslu okuma imkanına sahip olacak. Geri kalan 190 öğrenci ise, Işık Üniversitesi’ni tercih sıralamasında ilk üç sırada yazıp yerleşmesi halinde, öğrenim süreleri boyunca ortalamanın 2.00 ve üzerinde olması koşulu ile %25 burslu okuyabilecekler.

Ayrıca verilen burslara ek olarak, LYS sonuçlarına göre ilk 5000 arasına giren adaylar, Işık Üniversitesi’ni tercih etmeleri halinde, ücretsiz eğitimin yanı sıra üniversitenin yurtlarında ücretsiz barınma hakkı da kazanacaklar.

Başarıyı ödüllendirmeyi ve ihtiyacı olan tüm öğrencilere ulaşmayı hedefleyen Işık Üniversitesi, cazip burslarını ve geniş eğitim olanaklarını öğrencilere tanıtmak için 6 Ağustos’a kadar sürecek 360° Tanıtım Günleri düzenliyor.

Aday öğrencilerin ve velilerinin Taksim, Kadıköy ve Bakırköy’den kalkan servislerle ulaşımının sağlandığı tanıtım programında, öğrencilerin Işık Üniversitesi hakkındaki tüm soruları kapsamlı bir biçimde yanıtlanıyor. Aynı zamanda katılımcı öğrencilere uzman rehberlik hocaları, yeni sınav sistemi ve tercihlerde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında birebir danışmanlık hizmeti veriyorlar. Eğlenceli bir kampüs turu ve güzel bir öğle yemeğiyle birlikte, Işık Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinen aday öğrenciler; bu programdan oldukça memnun ayrılıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir