Yatak Odası Işığı

Yatak Odası Işığı
Yatak Odası Aydınlatması

Yatak odası aydınlatması, en rahat ettiğimiz mekanın aydınlatmasıda çok önemlidir.

insanların dış dünyadan ayrılıp kendileri için zaman geçrdikleri, televizyon izledikleri, kitap okudukları ya da dinlenmek için zaman geçirdikleri mekanlardır. Odada sadece yatak kısmı odak olsa bile bu oda içinde televizyon, çalışma yada bilgisayar masası bulunabilir.

Odadaki bazı kısımlarda ise yeteri kadar ışık sağlanması gerekmektedir. Tüm köşelerine kadar ışıklar ulaşabilmelidir. Bunun için ise tepeden ışık ile ve portatif ışıklarla birlikte yanlardan da aydınlatılması gerekebilir. Işıklandırmanın çeşitleri de odayı kullanan kişilerin tercihlerine göre değişir. Çiftlerde yatağın iki tarafında gece lambaları kullanmak isteyebilirler. Çocuklar ise yatak odalarındaki çalışma masalarında ödev yapmak için ışığa gereksinim duyarlar. Bebek odalarındaki ışıklandırmalar için ise loş ışıklar kullanılabilir. Çocuklarınızı uyandırmadan bu sayede kontrol edebilirsiniz. Yaşlıların yatak odalarında ise özel bir ışık ve aydınlatma sistemi gerekebilir.

Her bütçeye göre hitap eden ışık ve aydınlatma sistemleri bugün çoğu mağazada bulunuyor. Lambaların çeşitleride modernden klasiklere doğru bir çizgidedir. Yatak odalarında ise klasik tarzlardaki avizeler kullanılabilir. Modern mutfak ve banyosu olan evlerin yatak odalarında klasik tarz esintileri görebilirsiniz. Daha sıcak bir ortam için ise pirinç, bronz ve abajurlar kullanılabilir. İsterseniz de koyu cilalarda kullanabilirsiniz. Yatağınızın yanına konacak olan ışık altlıkları için ise krem yada beyaz boyalı nikeller de tercih edebilirsiniz. Yatak odanız için ışıklandırma ve mobilyalarınız uyum içinde olmalıdır.

Eğer yatak odanızın ışıklandırmasını değiştirmek istiyorsanız yeni dizayn tarzlarında tepe ışığı ve portatif bir masa lambaları tercihiniz olabilir. Odanızda bir bitki varsa eğer alttan ışık vererek aydınlatırsanız daha farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Yeni bir evin ışıklandırması ise ışık sistemleri döşenmeden önce iyi bir plan yapılması önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir