KO-MEK Kursiyerinin Başarısı

KO-MEK Kursiyerinin Başarısı
semra çavuş
BUSİAD Tasarım Üçüncüsü

Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından tertip edilen 11.desen yarışmasında KO-MEK Ebru kursiyeri Semra Çavuş  üçüncü oldu.

Türkiye çapında düzenlenen yarışmaya katılan yüzlerce eser arasında, üçüncülük derecesiyle ödüllendirilen eser sahibi Semra Çavuş , Gölcük ilçesinde sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor.10 yıldır sınıf öğretmeni olarak görev yapan ve sekiz yaşında kız, beş yaşında bir erkek çocuğu olan Semra Çavuş , Gazi Üniversitesi El Sanatları Bölüm mezunu. Yorucu bir meslek olan sınıf öğretmenliği yanında, el sanatları ile bağını hiçbir zaman koparmamış.

Semra Çavuş  “10 yıldır öğretmenlik yapıyorum, iki çocuk büyütüyorum. Bütün zorluklara rağmen, ebru başta olmak üzere, el sanatlarına zaman ayırmayı başarıyorum. Gölcük’te KO-MEK Kursu açıldığında çok sevindim. Hemen ebru kursuna kaydoldum. Ebru teknesinin başına geçtiğimde bütün sıkıntılarımı unutuyorum” diyor.

Ebru kursunda, kurs yöneticisi Reyhan Hanım ve usta öğreticisi Zeynep hanımın verdiği motivasyonun da başarısında önemli olduğunu vurgulayan Semra Çavuş , “KO-MEK tarafından düzenlenen sergilere eserlerimle katıldım. Çevremden aldığım takdirler ile şevkim daha da artı. Yarışmaya bu cesaretle katıldım. Üçüncü olduğumu duyduğumda çok sevindim. Bu benim için bir başlangıç, nasip olursa bu tür yarışmalara katılarak, daha iyi dereceler almak istiyorum.
Semra hanımı kutluyor,başarılarının devamını diliyoruz.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir