İstanbul’da Beklenen Yoğun Kar Yağışı

İstanbul'da Beklenen Yoğun Kar Yağışı

 kartanesi

İstanbul Emniyeti’nden sürücülere kar uyarısı 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, özellikle hafta sonunda etkili olması beklenen soğuk ve yağışlı hava nedeniyle İstanbulluları dikkatli olmaları yönünde uyardı.
 
Trafiğe çıkan sürücüleri, gerekli malzemeleri bulundurma ve dikkatli olmaları yönünde uyaran emniyet görevlileri kurallara uymayan sürücülerin para cezasıyla cezalandırılacaklarını belirtti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada yağışlı havanın neden olabileceği olumsuzlukların önüne geçilmesi için bir dizi uyarıda bulunuldu. Açıklamada “Kış mevsiminin başlaması ile birlikte oluşacak olumsuz hava koşulları göz önünde bulundurularak; ilimizde, yoğun kar yağışının yaşanması ile trafik akışının ve trafikte meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için sürücülerin İlimiz genelindeki olumsuz hava koşulları ile ilgili olarak trafikte seyir halinde iken daha dikkatli ve duyarlı bulunmaları ve araç hızlarını zemin ve yol şartlarına göre ayarlamaları” istendi.
Açıklamada ayrıca sürücülerin, güvenli bir sürüş için araçlarda bulundurmaları gereken zincir, takoz, çekme halatı gibi malzemeleri eksiksiz olarak bulundurması gerektiği belirtildi. Kurallara uymayan sürücülerin belirli aralıklarla yapılacak trafik kontrolleriyle tespitinin yapılacağı belirtilerek “Araçlarda bulundurulması mecburi gereçleri kullanılır şekilde bulundurmamak ve kullanmama gerekçesiyle 62 TL para cezası, 10 ceza puanı verileceği belirtildi. Trafik ile ilgili her türlü denetimin il genelinde yapılacağı uyarısında da bulunuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir