KOMEK’te Eğitim Dönemi

KOMEK'te Eğitim Dönemi

komek

Komek  Kursları
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime yönelik gerçekleştirdiği en önemli projelerden biri olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim kurslarında (KO-MEK)2009-2010 eğitim-öğretim dönemi başladı. Ücretsiz Meslek ve Sanat Eğitimi kursları bu yıl 32 kurs merkezi ve 79 branşta eğitim verecek. KO-MEK bunun yanı sıra vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda yeni kurslar da açacak.

Türkiye’nin en önemli eğitim projeleri arasında yer alan ve geçen yıl İŞKUR ile gerçekleştirilen protokol ile ekonomik krizin yaralarının sarılmaya çalışıldığı KO-MEK’te ders zili çaldı. 2005 yılında faaliyete geçirilen ve bugüne kadar binlerce vatandaşa ücretsiz eğitim imkanı sağlayan KO-MEK bu yıl da aynı kararlılıkla yoluna devam edecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren KO-MEK, 2005 yılından bu yana toplam 126 bin kişiye ücretsiz eğitim verdi. KO-MEK bu yıl da 32 kurs merkezinde Bilgisayar’dan Web Tasarımı’na, Mefruşat’tan El Nakışı’na, Arıcılık’tan Gaz Altı Kaynakçılığı’na, Resim’den Ebru’ya, Amatör Denizcilik‘ten Hasta Yaşlı Bakımı’na kadar 79 farklı branşta eğitim verecek.

KOMEK  çalışanlarını ve emeği geçen bütün yetkilileri bu hizmetlerinden dolayı kutlar,başarılarının daim olmasını dileriz.

1 Yorum

  1. KO-MEK KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DİĞER DEĞİŞİYLE HALK ÜNİVERSİTESİ KO-MEKLİ OLMAKTAN MUTLUYUM AYRICA GRURLUYUM. KO-MEK BİR AİLE HEMDE ÇOK GENİŞ BİR AİLE. KO-MEK AİLESİNE ŞUANA KADAR KATILMAYAN TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUZ. BUYRUN SİZDE AİLEMİZE KATILIN PİŞMAN OLMAZSINIZ.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir