Via Nano 3000 Geliyor

Via Nano 3000 Geliyor

nano

Intel Atom’a rakip
Via, Nano İşlemci Serisini Güncelledi. Via Nano 3000 Olarak Adlandırılan Bu Yeni İşlemci, Intel’in Atom İşlemcisini Köşeye Sıkıştırıyor.
Via Yeni İşlemci Serisi ile Direkt Olarak Intel’in Atom İşlemcisine Rakip Oluyor. Toplam Yedi Adet Yeni İşlemci Üretecek Olan Via, Bu İşlemcileri 1-2 Ghz Saat Frekansında Çalıştıracak.
Via’nın U3xxx Olarak Adlandırılan İşlemcileri 1 ve 1.4 Ghz Sistem Saat Frekansında Çalışacak. Bu İşlemcilerin En Büyük Özelliği 100mw Güç Tüketmeleri. Buna Karşın L3050 ve L3100 Olarak Adlandırılan Diğer İşlemciler, 1.8 ve 2 Ghz Saat Frekansı ile Birlikte 500 Mwatt Güç Tüketecekler. Bu da Demek Oluyor Ki, Via’nın Yeni Nano İşlemcileri Intel’in Atom İşlemcilerinden Çok Daha Az Güç Harcaması.
Via’nın Yeni Seri Nano İşlemcileri, Intel’in Atom İşlemcilerine Pazarı Dar Edecek.
Nano 3000 Serisi İşlemciler, Eki Tip Nano ve C7 İşlemcilere Oldukça Benziyor. Pin Sayısında Herhangi Bir Değişiklik Yapılmamış. Via Vt Sanlaştırma ve Fsb800 Desteği de Aynı Kalmış. Buna Karşın Performansta %20’lik Bir Artış ve Güç Tüketiminde Yine %20’lik Bir Tasarruf Sağlanmış.
2010 Yılının İlk Çeyreğinde Piyasaya Çıkacak Olan Bu Yeni İşlemciler, Intel Atom 2 ile Aynı Döneme Denk Gelmesi, İnsanı İster İstemez Düşündürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir