Sürücüler Sisli Havaya Dikkat!

 Sürücüler Sisli Havaya Dikkat!

boğazda sis

İstanbul’da  Sis
İstanbul Boğazı, etkili olan sis nedeniyle transit gemi geçişlerine kapatıldı.
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi üzerine İstanbul Boğazı’ndaki transit gemi geçişleri saat 02.30’dan itibaren durduruldu.
Bu arada, şehir hatlarında Anadolu Kavağı-Rumeli Kavağı-Sarıyer seferlerinin kısıtlı görüş nedeniyle yapılamadığı, diğer seferlerde bir aksama olmadığı belirtildi.

Marmara ile iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere gönülen sis etkisini sürdürüyor. Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa çevreleri) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.
Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre; hava sıcaklığı kuzeydoğu bölgelerinde 2 ila 4 derece azalarak, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek. Rüzgar, genel olarak güney ve güneybatı, güneydoğu bölgelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Meteroloji, sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, hava kirliliği vb.) tedbirli ve dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.

Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

Ege: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta, Burdur) yer yer sisli

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sisli olacak

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları (Trabzon, Giresun, Rize, Artvin, Hopa) akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis olacak.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batısı parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde Diyarbakır ve Batman çevreleri yer yer hafif sisli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir