Kenan Evren İlköğretim Okulu’nun Adı Değişiyor

Kenan Evren İlköğretim Okulu
Malatya İl Genel Meclisi, Kenan Evren İlköğretim Okulu’nun adının ‘Şehit Murat Doğru İlköğretim Okulu’ olarak değiştirilmesine karar verdi.  
İl Genel Meclisi’nin kasım ayı toplantıları devam ederken bugünkü oturumda, verilen önergeler görüşüldü. Meclis Başkanı Naci Şavata başkanlığında yapılan oturumda, AK Parti’li ve CHP’li meclis üyelerin ortaklaşa hazırladığı öneriyle, merkeze bağlı Topsöğüt Beldesi’nde bulunan Kenan Evren İlköğretim Okulu’nun adınının değiştirilmesi istendi. Meclis üyeleri, 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in adını taşıyan okula Kuzey Irak’a gerçekleştirilen kara harekatında şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Murat Doğru’nun adının verilmesini teklif etti. Önerge, Meclis’te okunduktan sonra üyeler söz alarak görüşlerini bildirdi.

Konuşmalardan sonra öneri, üyelerin oyuna sunuldu. Oy birliği ile Kenan Evren İköğretim Okulu’nun adının Şehit Murat Doğru İlköğretim Okulu olarak değiştirilmesine karar verildi. Karardan sonra Meclis’te oturumu takip eden Şehit Murat Doğru’nın öğretmen olan ablası Ayten Doğru söz alarak kararı alan üyelere teşekkür etti. Ayten Doğru, kardeşinin kahramanca savaşarak şehit olduğunu söyledi ve adının bir okulda yaşatılmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Doğru, “Kardeşim Kuzey Irak’a yapılan Güneş Operasyonu sırasında keskin nişancı olarak görev aldı ve birçok PKK’lıyı öldürdü. Kardeşim operasyonun 3’üncü günü vurularak şehit düştü. Şimdi isminin bir ilköğretim okulunda yaşatılması ailece bizi çok memnun etti” diye konuştu.
Malatya merkez Topsöğüt Beldesi’nde bulunan Kenan Evren İlköğretim Okulu 3 derslikten oluşuyor. Okulda eğitim gören öğrencilerin ise çoğu Kenan Evren’in adını bile bilmiyor. İl Genel Meclisi’nden çıkan kararla birlikte önümüzdeki günlerde okuldaki Kenan Evren İlköğretim Okulu tabelası sökülerek yerine Şehit Murat Doğru İlköretim Okulu tabelası asılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir