Fi Yapıdan 59 Bin Liraya Evler

Fi Yapıdan 59 Bin Liraya Evler

fi yapı

59 Bin Liraya konut
Fi Yapı, Yeni Projesinde de Düşük Fiyat Politikasını Sürdürüyor.
İnşaat sektöründe 2.5 yıldır faaliyet gösteren ve gerçekleştirdiği projelerde düşük fiyatlarıyla dikkat çeken Fiyapı, Bahçeşehir’de başlayacağı yeni projesinde de düşük fiyat politikasını sürdürüyor.
‘Akıllı ev’ konseptiyle inşa edilecek Fi-Yaka Bahçeşehir’de 1+1’ler 59 bin TL’den, 2+1’ler ise 99 bin TL’den satışa sunulacak. Projenin metrekare fiyatı ise 825 lira olacak. Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, bu fiyatların bin dairede geçerli olacağını belirterek, “Bahçeşehir bölgesindeki diğer konutlardan yarı yarıya daha uygun fiyatlarda satış yapacağız” dedi.
Fi-Yaka Bahçeşehir’in basın toplantısında konuşan Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Beylikdüzü projelerinde 3 günde 465 konut sattıklarını belirterek, bu proje için bir ayda 2 bin konut satmayı hedeflediklerini söyledi. İnan şöyle devam etti: “54 bin metrekare alan üzerinde yapılan projedeki 3 bin 163 konutun bin tanesi lansman fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Ayrıca ev sahibi olmak isteyenlere iki ayrı seçenek sunuluyor. Birincisinde 19 bin lira peşinatla 12 aydan 60 aya kadar 0.99 faiz oranıyla taksit yapılacak. İkincisinde de 19 bin lira peşinat veren, kalan parayı 30 ay sonra daire tesliminde ödeyecek. Akıllı yaşam uygulamasıyla site sakinleri hastaneye gitmeden doktora canlı bağlanacak, kursa ya da okula gitmeden evden eğitim kurumuna canlı bağlanarak dersler takip edilebilecek ve evden çıkmadan alışveriş yapma, özel moda tasarımı ve canlı diyetisyen hizmeti gibi hizmetleri alacak.”

Fikret İnan, Türkiye genelinde 100 bin konut yapmayı hedeflediklerini belirterek, “10 yılda Türkiye genelinde bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. Konutların 50 bini İstanbul’da, 10 bini Ankara’da, 5 bini de İzmir’de inşaa edilecek. 10 yılda 10 milyar Dolar ciro hedefliyoruz. Bunun 1 milyar dolarını da vergi olarak ödemek istiyoruz. Çok ciddi istihdam yaratacağız. Ev hayalini kuran insanları minimum fiyatlarla ev sahibi yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Fi-Yaka projelerinin Bahçeşehir ile sonlanmayacağını aktaran Fikret İnan, Tuzla’da 2. proje hazırlıklarına giriştiklerini ve önümüzdeki ay içinde Fiyaka Gabze projelerinin lansmanını gerçekleştireceklerini kaydetti. İnan, yeni projeleri hakkında şöyle konuştu: “Sakarya’da 358 dönüm arazi satın aldık. 5 bin konut, alışveriş merkezi, otel, hastane, okul ve üniversite kuracağımız bir proje olacak. Sakarya’da mimarlık ve mühendislik üzerine eğitim verecek olan İnan Üniversitesi’nin kurulması için de çalışmalara başladık. Gebze ve Tuzla projelerimizden sonra 2011’in baharına kadar yeni proje yapmayacağız. Elimizdeki işleri bitirmek adına 2010’u teslimat süresi kabul edeceğiz.”

Fi-Yaka Bahçeşehir projesinin arazisinde, üst gelir grubuna yönelik proje yapmayı hedeflediklerini dile getiren Fikret İnan, “Ancak ucuz konut konseptinde devam etmeme yönelik eleştiriler aldım. Fi-Yaka ucuz konut konsepti bu noktada devam edecek. Üst gelir grubuna yönelik Fi-Side projelerimizi ise bir süre erteledik. Belli bir noktaya geldikten sonra, lüks konutlara da başlayacağız” dedi. Projelerini erken teslim ettiklerini de hatırlatan Fikret İnan, “Satışları erken tamamladığımız için teslimleri de erken gerçekleştiriyoruz. Şu anda 242 konut teslim ettik, 100 konutun ince işleri devam ediyor. 208 dairenin de teslimine hazırlanıyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir