Vodafone Hizmete Başladı

Vodafone Hizmete Başladı

vodafone

Arıza giderildi
Vodafone’un sel nedeniyle kullanılamaz hale gelen santrali yeniden hizmete girdi.
Vodafone Türkiye’nin İkitelli Basın Ekpres yolu üzerinde bulunan veri santrali, dün yoğun yağıştan olumsuz etkilenmiş ve 3.8 milyon abone telefonunu kullanamaz hale gelmişti.
 

Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamada, “Sel felaketi sebebiyle devre dışı kalan İkitelli Santrali’mizden etkilenen tüm abonelerimize bugün öğle saatlerinden itibaren tekrar hizmet vermeye başladık.” ifadesi kullanıldı.
“Yaşanan bu felakette, Vodafone Türkiye de mağdur olmuş, 80 çalışanımızın görev aldığı, İkitelli Basın Ekspres Yolu üzerinde bulunan veri santralimiz tamamen kullanılamaz hale gelmiştir. IT ve Telekomünikasyon sistemlerimizde geri döndürülemez tahribatlara sebep olan afet sonrasında, bu santralden hizmet verdiğimiz ve abonelerimizin yüzde 20’sini oluşturan İstanbul Kuzey Batı ve Trakya Bölgesi’ndeki toplam 3.8 milyon abonemizin iletişimleri etkilenmiştir.
Bu vahim ve yıkıcı felaket sonrasında uygulanan “Vodafone iş sürekliliği programı” çerçevesinde, konularında uzman, yetkin ekiplerimiz ve iş ortaklarımızla, büyük bir özveri ve emekle çok başarılı bir çalışma sergileyerek, tüm şebekemizi çalışır hale getirmiş bulunmaktayız. Bu sabah saat 08:00 itibariyle 3 milyon ve bugün saat 13:00 itibariyle de diğer 800 bin abonemizin konuşma problemleri çözülmüştür.

1 Yorum

  1. merhaba,
    vodefone kullanıyorum.
    ben arayabiliyorum ama ULAŞILAMIYORUM….
    KIRMIZI…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir