Kasım Ayındaki Tiyatro Festivaline Rekor Başvuru

Kasım Ayındaki Tiyatro Festivaline Rekor Başvuru

tiyatro

Tiyatro festivali için rekor başvuru
Kasım ayında Ankara’da gerçekleştirilecek tiyatro festivaline, 116 tiyatronun 130 oyunla başvurması, sanat dünyasını heyecanlandırdı.
14. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali 13-22 Kasım tarihleri arasında Başkent’te gerçekleştirilecek.

Festivale; 20’si yurt dışı, 78’i özel ve amatör, 7’sı şehir, 13’ü üniversite, 10’u çocuk, 2’si atölye etkinliği olmak üzere 130 etkinlik için 116 değişik tiyatro topluluğu başvurdu. Festivale başvuruda bulunan ülkeler arasında; Irak, Azerbaycan, Romanya, Hırvatistan, Romanya, KKTC İran, Ukrayna, Fransa, İran, Moldovya, Hindistan, Slovakya, Kosova ve Makedonya da yer alırken, ulusal tiyatro topluluklarından ise; İstanbul, İzmir ve Ankara’nın yanı sıra Adana, Afyon, Antalya, Bartın, Denizli, Kocaeli, Ordu, Bursa, Çorum, İzmit, Kahramanmaraş, Mersin, Yozgat, Eskişehir olmak üzere bir çok şehirden başvuru gerçekleşti.
 
Dostlar Tiyatrosu(Genco Erkal), Oyun Atölyesi (Haluk Bilginer), Ortaoyuncular (Ferhan Şensoy), Semaver Kumpanya (Işıl Kasapoğlu), Tiyatro Kare (Nedim Saban) ve Tiyatro Duru (Emre Kınay) gibi özel tiyatrolar da yeni oyunlarıyla, festivale başvuranlar arasında. Başvuru yapan tiyatro grupları arasından hangilerinin festivale katılacağı, Festival Komitesi tarafından değerlendirilecek ve Danışma Kurulunun görüşü alındıktan sonra 14. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivaline katılmaya hak kazanan tiyatro toplulukları ve festival programı duyurulacak.

2 yorum

  1. booooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood o yu yazarken kılav ye bozuldu okadar çirkin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir