Detox Ayak Bantları Hakkında

Detox Ayak Bantları Hakkında

detoks

Detox ayak bantları

Sağlığı düzeltmek için ayak üzerinde çalışmanın çeşitli biçimleri çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Bodytox® Detox Ayak Patch’leri, bütün vücut bölümlerini birbirine bağlayan sinir yollarının (meridyen kanallarının) önemli vücut organları ve salgı bezleri üzerinden bütün vücut boyunca enerji akışını sağlamak üzere uyarılması anlamına gelen refleksoloji ile benzerlik taşır. Eğer toksinler hiç atılmazsa ve sinir yollarını bloke ederse sağlığımız bundan ciddi bir şekilde etkilenir. Tıbbi bilgilere göre insan vücudu 360 akupunktur noktasına sahiptir. Bunlardan 60 tanesi ve ayrıca 7000 sinir ucu ayak tabanında bulunmaktadır. Ayak aynı zamanda bütün meridyen kanallarının sonlandığı yerdir.

Bodytox® Detox Patch’leri ayak tabanına uygulandığında içeriğindeki güçlü bileşenler sinir yollarının temizlenmesine yardım ederek lenfatik sistemdeki toksinlerin atılmasını sağlar. Patch içeriğindeki maddeler aynı zamanda istenmeyen toksinleri çekerek, negatif iyonlar ve uzak kızılötesi ısı oluşturarak çalışırlar.
Negatif iyonlar bir kez kan dolaşımına ulaştığında stresi azaltan, depresyonu hafifleten, günlük enerjimizi arttıran ve enfeksiyonlara karşı savunma sistemimizi güçlendiren serotonin hormonunu arttıran biyokimyasal reaksiyonlar oluştururlar. Basit bir ifadeyle, negatif iyonlar insan için iyi; pozitif iyonlar kötüdür. Yüksek seviyede negatif iyonlar deniz kenarındaki havada, dağlarda, şelalelerin yakınında ve gittiğimizde kendimizi iyi hissettiğimiz yerlerde bulunurlar. Negatif iyonların ruhsal durumu düzelttiği, depresyonu yatıştırdığı ve mevsime bağlı rahatsızlıklara (örneğin bahar yorgunluğu) iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Uzak kızılötesi ışınları cildi, kan dolaşımını düzeltmekte, cilt hücreleri yapımının hızlanmasında faydalıdır ve doğal çevremizde bulunurlar. Bodytox® Detox Ayak Patch’lerinin içeriğindeki maddelerin bileşimi uzak kızılötesi ısı üretir. Patchlerden çıkan ısı cildin gözeneklerini açar, geçişken baskı altında kandan ve lenfatik sistemden zararlı maddelerin atılmasına izin verir. Bu da toksinlerin vücuttan atılmasıyla sonuçlanır.
Zararlı toksinlerin emilmesi ve tutulması patch’in içerdiği doğal ve yüksek miktarda emici tozla sağlanır.

İçeriği

Bodytox® en yüksek kalitedeki ve sağlığı geliştirici etkilerinden dolayı çok bilinen dört doğal madde içerir.

Okaliptus Ağacı Sirkesi – Avustralya’nın yerli halkı olan aborijinler okaliptus yaprağının şaşırtıcı derecede sağlığa yararlı etkilerini ilk keşfedenlerdir. Faydalı olduğu rahatsızlıklar; mesane, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıkları, ateş, grip, astım, diyabet, iştah sorunları, akneler, sinir ucu ağrıları ve sindirim sistemi hastalıklarıdır.
Agaricus – Agaricus mantarları hastalıkları yok etmek için bağışıklık sistemini güçlendiren çok etkili bir madde içerdiği araştırmalarla kanıtlanmış bir diyet takviyesidir.

Turmalin – Turmalin sinir sistemimizde temizleyici ve düzenleyici bir etkiyle vücudumuzda enerji ortaya çıkmasını sağlar. Turmalin uzak kızılötesi ısı yaydığı bilinen birkaç mineralden en çok bilinenidir.

Chitosan – Chitosan Hokkaido yengeci(Kızıldeniz Kral yengeci) gibi deniz canlılarından çıkarılan Chitin maddesinden üretilmektedir. Chitosan ürünleri 30 yıldan uzun süredir birçok firma tarafından toksinlerin, katı yağların, ağır metallerin ve yağların atılmasını sağlamak için kullanılmaktadır.

Kullanımı
Patch’lerin uygulanabileceği üç bölge vardır; ayak parmakları, merkez ve topuk bölgesi.
Yatmadan önce paketi açıp içersinde bitkisel karışım olan küçük poşetin parlak olan yüzeyini yapışkan bandaja yapıştırın ve Bodytox Detox Patchlerini her iki ayağa veya isteğe göre tek bir ayağa enine olarak yapıştırın.
Sağlamlaştırmak için kenarlarından iyice bastırın. Vücudunuzun hangi bölgesinde detox yapmak istediğinize bağlı olarak refleksoloji ayak haritasından faydalanarak ayak tabanınızın istediğiniz bölgesine patch’leri uygulayın.

Tüm vücutta detox uygulamak veya vücudun doğal yollarla hangi bölgelerinden toksinlerin atılamadığını görmek için her bir ayağa aynı anda 3’er adet uygulayabilirsiniz. Eğer patch’leri çıkardığınızda açık ve koyu renkli lekeler biraradaysa koyu renkli bölgeler vücudunuzun hangi bölgesinde toksik maddeler ve/veya ağır metaller tutulduğunu ve bu bölgelerin sağlığının etkilendiğini gösterir. Böylece o bölgede toksinler tamamen azalana kadar detox yapmaya devam edebilirsiniz.
Patch’ler ayakta normal olarak uyku saatlerinde 5-12 saat tutulabilir. Ertesi gece yeni bir patch hedef bölgeye uygulanmalıdır. Kişinin kendisine ve toksin durumuna bağlı olarak detox işlemi 2 veya 3 günle 2 veya 3 hafta arasında değişebilir. “Ne kadar süre kullanmalıyım?” sorusu kullanıcıların kendi durumları ve hayat tarzlarıyla ilgilidir. Bununla birlikte genel kural çıkan toksin miktarı azaldıkça patch’ler alacalı ve daha açık renk çıkmaya başladığında kullanmayı bırakmaktır.

İstediğiniz sonuca ulaştıktan sonra toksinlerin miktarını kabul edilebilir derecede düşük tutmak için bir devam programı uygulayabilirsiniz.
Bizim önerimiz başlangıçtaki temel detox programını bitirdikten sonra haftada en azından iki kez patchleri kullanmanızdır.
Vücuttan istenmeyen toksinlerin atılmasının sağlık ve canlılığı arttırdığı tıbbi olarak kabul edilmektedir. Bodytox® ürünleri bu görevi güvenli, basit ve etkili bir yöntemle yerine getirmek üzere bilimsel olarak dizayn edilmiştir.

 İdeal detox işlemini günde en az 1,5 litre su içerek yapabilirsiniz; bu işlem daha çabuk toksinlerden kurtulmanızı sağlar, daha fazla toksin atarsınız.

Bodytox® Detox Ayak Patchleri vücudun diğer bölgelerinde de kullanılabilir mi?
Evet. Patchin uzak kızılötesi özellikleri vasıtasıyla tahriş, şişkinlik, acı ve ağrı olan bölgeye (sırt, boyun, kalça, dizler gibi bölgelere veya ciltte rahatsızlık görülen herhangi bir bölgeye) yapıştırılabilir. Lütfen unutmayın ki patch’leri ayak dışında bir bölgeye uygulamak sadece uyguladığınız yerde bölgesel bir tedavi yapar, ayağınıza uyguladığınız zamandaki gibi tüm vücuda faydalı olmaz.
Patch’leri kullanma sonucu oluşan herhangi bir yan etki var mıdır?
Patch’leri uygulama sonucu oluşan herhangi bir ciddi yan etki yoktur. Birkaç kullanıcı patch’leri ilk kez uyguladığında kendini iyi hissetmediğini bildirmiştir. Bununla birlikte bu vucüdunuzun uyum sağlama süresinde gösterdiği bir reaksiyondur ve hızlı bir şekilde geçecek, kendinizi tazelenmiş ve canlaşmış hissetmenize yol açacaktır.
Patch bazen gece ayağımdan çıkıyor, ne yapmalıyım?
Gece diğer insanlardan fazla hareket eden kişiler için bu bir problem olabilir. Bu durumda yapılması gereken patch’i ayağınıza yapıştırdıktan sonra üzerine ince bir çift çorap giymenizdir. Bu patch’in ayağınızdan çıkmasını engeller ve aynı zamanda yayılan uzak kızılötesi enerji seviyelerini arttırabilir ve böylece toksin atımına yardımcı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir