Su Deposuna Tarım İlacı Atmışlar

Su Deposuna Tarım İlacı Atmışlar

musluk suyu

Bin Kişiyi Öldürmek İstediler!
Antalya’nın Aksu ilçesine bağlı Karaöz beldesinde yaklaşık bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayan 120 tonluk su depoya tarım ilacı atıldığı ortaya çıktı.
Belediye görevlilerinin sabah saatlerinde yoğun kokuyu fark etmesi üzerine vanaları kapaması üzerine büyük bir facianın önlendiği bildirildi. Belediye Başkanı Abdullah Kök, beldede böyle bir olayın yaşanmasına inanamadığını belirterek, bu girişimi yapanların insan olamayacağını söyledi.
Olay, önceki gün Karaöz beldesinin 300 haneli Ortaköy Mahallesi’nde yaşandı. 120 tonluk su deposuna gece geç saatlerde 7-8 çeşit yaklaşık 10 kilo olarak tarım ilacı atıldı. Sabah saatlerinde Belediye görevlilerinin yoğun kokudan şüphelenerek yaptıkları incelemede su deposuna sabotaj düzenlendiğini belirledi.
Olay üzerine derhal deponu vanaları kapatılarak hatlara verilmesi önlendi. Belediye Başkanı Abdullah Kök’ün talimatıyla yapılan sağlık tetkiklerinde depodaki suda 7-8 çeşit tarım ilacına rastlandı. Bunu üzerine depo ve hatlar tahliye edildi. Vatandaşlar belediye hoparlörleri ve el ilanlarıyla musluk sularını kullanmamaları hususunda uyarıldı.
Belediye Başkanı Kök, ilaçlı suyun az da olsa hatlara girdiğini, ancak vatandaşların kullanmadığını tespit ettiklerini söyledi.

Yaz sıcaklığı nedeniyle halkın içme sularını musluktan değil dolaptan kullanmalarının olası bir faciayı önlediğini ifade eden Başkan Kök, “Depo ve hatları sürekli doldur boşalt yöntemiyle temizliyoruz. Vatandaşları 3 gün boyunca musluktan su içmemeleri konusunda uyarıyoruz. Bu ciddi meseleyi bir felaket olmadan atlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
Başkan Kök, sabotajı kimin ve neden yaptığı konusunda bir bilgilerinin olmadığını Jandarma’nın araştırma yaptığını söyledi.
Antalya Valiliği’nin konuyla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir