Sinop’ta Levrek Sürüsü

Sinop'ta Levrek Sürüsü

Sürülerle Levrek
Sinop’ta son günlerde 8 kiloyu aşan ağırlıktaki levreklerin sürüler halinde kıyı balıkçılarının ağlarına takılması balıkçıları sevindirdi.
Büyük balıkçı tekneleri için av yasağının devam ettiği şu günlerde levrek akını, Sinop İnceburun sahillerinde avlanan kıyı balıkçılarının yüzünü güldürdü.

Karadeniz’de varlığı azalan balıklardan olan levrek sürülerinin erken dönem olmasına rağmen ağlarına takılmasının sezonun bereketli geçeceğine işaret olduğunu belirten balıkçılar, ağırlıkları 8 kiloyu aşan yüzlerce kilo levrek avladıklarını söylediler.
Birkaç gündür bereketli levrek avı yaptıklarını söyleyen balıkçılar, hava şartları ve balık sürülerinin sahil kesimlerinde kalma süresine bağlı olarak bu durumun birkaç gün daha devam etmesini beklediklerini bildirdiler.Avlanan balıklar ise daha çok balık komisyoncuları tarafından satın alınarak özel ambalajları içinde başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlere gönderiliyor. Balıkçı tezgahlarında ise deniz levreğinin kilosu 35 TL’ye alıcı buluyor.

2 yorum

  1. Arkadasım bu resimdeki sahıs benım ve ben sınop’a hayatımda hıc gıtmedım. Bu sekılde asılsız bır haber yaptıgınız ıcın ve ayrıca resmımı benım ıznım olmadan kullandıgınız ıcın sıze dava acabılırım. Ya dogru olanı yazın (ABANA/KASTAMONU olarak) yada haberi kaldırın yada Yasal yollara başvurmak zorunda kalacagım. Bu arada sercan sarı arkadasımıza Cok tsk ederım. Duyarlılıgı ve abana sevdalısı oldugu ıcın… Namık ÇAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir