Çocukluk Arkadaşına İnternetten Tuzak Hazırladı

İnternette seks tuzağı
İşsiz makine mühendisi, parasız kalınca çocukluk arkadaşına, internette kendisini kadın olarak tanıttı. Çıplak görüntülerini kameraya çekip şantaj yapan mühendis yakalandı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran 31 yaşındaki işadamı Ö.B., “İnternette tanıştığım ve sadece fotoğrafını gördüğüm bir kadın, internet üzerinden çıplak görüntülerimi çekti. 30 bin TL vermezsem görüntüleri internette yayacağını söylüyor” dedi.
 
IP numarasından yakalandı
Harekete geçen polis, aynı yöntemle iki kişinin daha şantaja maruz kaldığını belirledi. Ekipler, Ö.B.’nin kullandığı rumuzla internete girdi. Kendini kadın olarak tanıtan şüpheli, karşısındaki polisleri de Ö.B. sanıp şantajı sürdürdü. IP numarasından yola çıkılarak evinde bilgisayar başında yakalanan şüphelinin 27 yaşındaki Kenan A. olduğu ortaya çıktı. A’nın bilgisayarında çok sayıda erkeğe ait çıplak görüntüler ele geçirildi. Tutuklanan makine mühendisi Kenan A., uzun süredir iş bulamadığı için parasız kaldığını, zengin olan çocukluk arkadaşından para alabilmek için bu yola başvurduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir