Arda Ceza Aldı

Arda Ceza Aldı

arda

Arda’ya ihtar cezası
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Turkcell Süper Lig’de ilk hafta maçlarının ardından kimi kulüplere, taraftarlarının neden olduğu saha olayları için türlü miktarlarda para cezaları verdi.
Kurul, Galatasaraylı futbolcu Arda Turan’a,
Gaziantepspor maçında, görevli olmadığı halde yeşil zeminde yer almasından dolayı ihtar cezası verdi. Milli futbolcu, oyundan alınmasının ardından, maç bittikten sonra hakemle konuşmak için saha içine girmişti.
Diğer yandan, Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Antalyaspor Malzemecisi Kamil Balaban ve Ankaraspor Malzemecisi Yusuf Gürbüz de aynı nedenle ihtar aldı.

PFDK ,yeni sezonda Bank Asya 1. Lig’de mücadele edecek Konyaspor’un teknik sorumlusu Hüsnü Özkara’ya, Çanakkale Dardanelspor ile yapılan özel maçta, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası verdi.
Kurul ayrıca, Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Altay’ın oyuncusu Levent Kartop’u, Giresunspor ile yapılan özel maçta hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 2 maçla cezalandırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir