Sünger Bob’un Doğum Günü

Sünger Bob'un Doğum Günü

spongebob

Sünger Bob, 10 yaşında

Çocukların sevgilisi Sünger Bob, 1 yaş daha büyüyerek 10 yaşına girdi.   
10 yıl önce ABD’de yayımlanmaya başlayan ve milyonların sevgilisi olan “Sünger Bob Kare Pantolon” çizgi filminin tutukunları arasında, ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı Gordon Brown, aktör Johnny Depp ve şarkıcı David Bowie de bulunuyor.
Su altında yaşayan bir deniz süngeri olan Sünger Bob ve arkadaşlarının maceralarını konu alan çizgi film “Sünger Bob Kare Pantolon” 10. yaşını kutluyor.
10 yıl önce ABD’de yayımlanmaya başlayan çizgi film, 170 ülkede milyonlarca hayranı olan, 25 dile çevrilen bir fenomene dönüşmüş durumda. 2-11 yaş grubu için hazırlanan, ancak zamanla büyüklerin de yakından takip etmeye başladığı Sünger Bob, televizyonların en popüler çizgi filmlerinden biri haline geldi.

Nickelodeon kablolu TV şirketi için, çizer ve deniz biyologu olan Stephen Hillenburg tarafından yaratılan Sünger Bob’un ünlü takipçileri arasında, ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı Gordon Brown, aktör Johnny Depp ve şarkıcı David Bowie de bulunuyor.
Hafta sonu Sünger Bob’un 10. yaş günü için bir parti düzenlenecek. 10. yıl kutlamaları çerçevesinde, 11 yeni bölüm ve hayranların en beğendiği 10 bölüm yayımlanacak ve hazırlanan 1 saatlik belgesel gösterilecek.
SüngerBob ile ilgili oyuncak, tişört vs ürünlerin satışlarından kanalının 8 milyar dolar gelir elde ettiği belirtiliyor.

ABD’deki eğlence parklarında adına hız treni olan Sünger Bob, New York’taki Madame Tussauds balmumu müzesinde heykeli sergilenecek ilk çizgi film karakteri olacak.
Çizgi filmin başarısının ardındaki gizli formülün Sünger Bob’un kalbi  olduğu ve serinin, mutluluk ve iyimserlik mesajı verdiği için dünya genelinde bu kadar tutulduğu belirtiliyor.

9 yorum

  1. Büyük bir süngerbob hayranıyım.Süngerbobu hiç kaçırmadan seyrediyorum.Süngerbobdan imzalı bir resim istiyorum.Seni çok seviyorum süngerbob

  2. bende çok büyük hayranıyım hiç kaçırmamamya dikkat ediyom lütfen yep yeni bölümler gösterin

  3. süngerbobun en büyük hayranıyım.ama malesef artık süngerbobun yeni bölümleri türkiyede çok az çıkıyor.türkiyede süngerbobun yeni bölümleri daha çabuk ve amerikada yayınlanan süngerbob bölümlerinin hepsi türkçe olarak türkiyede çıkarsa sevinirim.ama malesef nickelodeon kanalı türkiyede artık çıkmıyor.lütfen buna bir çare bulun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir