Özal’ın Doktoru Dolandırılınca Kendini Astı

Özal'ın Doktoru Dolandırılınca Kendini Astı

karacan

Turgut Özal’ın Doktoru
ABD’de Houston Medical Center doktorlarından ve uyku tıbbının kurucularından 77 yaşındaki Prof. Dr. İsmet Karacan, Şişli’deki Elit Rezidans’ın 20’nci katındaki dairesinde kendisini iple tavana asarak intihar etti.
Karacan, 2003 yılında tanıştığı ve birikimlerini emanet ettiği banka müdüresi Nermin Ö. tarafından 10 milyon dolar dolandırıldığını öne sürerek savcılığa başvurmuştu. Merkezi ABD’de bulunan Uluslararası Uyku Araştırmaları Vakfı’nın (International Sleep Research Foundation) başkanlığını yapan Karacan, hukuki işlemleri yakından takip etmek amacıyla Türkiye’ye geldi.
İddialara göre, son zamanlarda uyku sorunu çektiğini çevresindekilere anlatan Karacan’ın, halen süren dolandırıcılık soruşturmasından bir sonuç alınamadığı için büyük üzüntü duyduğu belirtildi. Hürriyet’in haberine göre Karacan’ın Elit Rezidans’taki dairesine dün saat 17.00 sıralarında gelen bir akrabası, uzun süre kapıyı çalmasına rağmen cevap alamayınca önce güvenlikten sonra da polisten yardım istedi.
47 nolu daireye giren polisler, Karacan’ı ipte asılı halde buldu. Dairede herhangi bir intihar notuna rastlanmadı. Prof. Dr. Karacan, merhum Cumhurbaşkanları Cemal Gürsel ve Turgut Özal’ın yanı sıra ABD eski başkanlarından baba George Bush’un da özel doktorluğunu yapmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir