Muhteşem Gösteri

Muhteşem Gösteri

ateş

Anadolu  Ateşi  Büyüledi
Anadolu Ateşi Dans Grubu, Ramallah’ta Filistinliler’e  görkemli bir gece yaşattı. Filistinliler, grubun danslarını büyük coşkuyla izledi ve defalarca alkışlarla karşılık verdi.
Anadolu Ateşi, Batı Şeria’nın merkezi konumundaki Ramallah’taki Kültür Sarayı’nda, salonun tamamını hınça hınç dolduran Filistinliler’e 90 dakikaya yakın bir süre dans gösterisi sundu. Gösterinin biletlerinin, yaklaşık 1 hafta öncesinden tükendiği öğrenildi.
Uluslararası Filistin Kültür Festivali kapsamında gerçekleşen gösteriyi, aralarında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın başkanlık ofisi müdürü Refik El Hüseyni, Türkiye’nin Kudüs’teki Başkonsolosu Büyükelçi Ercan Özer ve eşi Sevgi Özer, Ramallah’taki yabancı misyon temsilcileri, Ramallah’taki Türk vatandaşları ve aileleri ile Filistinliler ilgiyle izlediler.
Grubun Mevlana, Zikir, Zeybek, Roman örnekleri ve Türkiye’nin türlü illerinin yöresel oyunlarından uyarlanan dansları, seyircileri büyülerken, Refik El Hüseyni, çok keyifli bir gösteri izlediklerini belirterek, izlenimini ”tek kelimeyle harika” olarak niteledi. El Hüseyni, grubun daha kalabalık olarak gelmesini ve aynı zamanda daha çok Filistinli’ye ulaşabilmesini sağlamak amacıyla, bundan sonra daha büyük salon olanaklarına sahip Beytüllahim’e davet edebileceklerini bildirdi.
Gösterinin sonunda Büyükelçi Ercan Özer ve eşi, Ramallah’taki Filistinliler ile evli Türk vatandaşları, sahnede dansçıları kutladılar ve onlarla birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir