KPSS 2010’da Yapılacak

KPSS 2010'da Yapılacak

kpsss

Bu Yıl Yeni Bir KPSS Yok
2009 Yılı İçerisinde Yeni Bir Genel KPSS Yapılmayacak. 2010 Yılında Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM Başkanlığınca Belirlenecek Tarihlerde Gerçekleştirilecek.
ÖSYM’nin sınav takvimi ve kapasitesi dikkate alındığında 2009 yılı içerisinde yeni bir genel Kamu Personel Seçme Sınavı  yapılmasının mümkün olmadığı bildirildi.
Genel KPSS’ler planlandığı gibi 2010 yılında Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM Başkanlığınca belirlenecek tarihlerde gerçekleştirilecek.
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, ilgili kurumlar nezdinde, ”mümkünlük, uygunluk ve gereklilik” kapsamında yapılan görüşme ve değerlendirmelerin ardından konunun netliğe kavuştuğu bildirildi.
Açıklamada, ”Buna göre, 2009 yılı içerisinde yeni bir genel KPSS’nin yapılması, ÖSYM’nin sınav takvimi ve kapasitesi dikkate alındığında mümkün olamayacağından, Genel KPSS’ler planlandığı gibi 2010 yılında Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM Başkanlığınca belirlenecek tarihlerde gerçekleştirilecektir” denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir