Konya Kız Öğrenci Yurtları

Konya Kız Öğrenci Yurtları

kız yurdu

Konya Özel Yurtlar

M.E.B. ÖZEL EVİM YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI

İlçe: MERKEZ   Kapasite: 96  Adres: Beyhekim Mah. Pamir Sok. No:2 Selçuklu/KONYA
İlçe: Selçuklu/KONYA  Kapasite: 350 Adres: Yazır Mah.Yanartaş Sok.NO:2(Terminal Yanı)Selçuklu/Konya
İlçe: MERAM  Kapasite: 135 Adres: Meram Yaka Yolu Üzeri Alavardı Mahallesi Çayırbeyi Sok. No:15/A Meram/KONYA
İlçe: MERKEZ  Kapasite: 102 Adres: Şems Mh. Şerafettin Cd. No:36 KONYA

Konya Selçuk Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.

Konya Ulaşım:Karayolu,Havaalanı,Tren ile ulaşım var. Isparta,Afyon,Antalya,içel,Karaman,Niğde,Aksaray,Ankara,Eskişehir ekseninde yer alır.

Konya Terminali:Sonderece büyük gösterişli temiz ve düzenli bir terminal otobüs firmalarının şehir içi servisi yok,ama 24 saat terminalin önünden metro var ve şehrin hemen hemen her köşesine ulaşım kolay ekonomik ve rahat. 

Konya (SÜ)Selçuk Üniversitesi: Şehrin 20 km Afyon çıkışında kurulmuş sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için hertürlü imkana sahip büyük bir üniversite.Metro üniversitenin içinden Konya’nın hemen her tarafına gidiyor.

Konyada Neler yapılır: Konya çok modern ve sonderece gelişmiş bir şehir ,büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler.Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak Nevşehir, Ürgüp ,Tuzgölü,Antalya yakın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir