İstanbul’da Caz Konseri

İstanbul'da Caz Konseri

george

Cazın İki Efsanesi İstanbul’da
Caz, R&b ve Fusion Türlerinin Saygın Yorumcusu George Benson, İstanbul Caz Festivali Kapsamında, Philharmonia İstanbul Orkestrasıyla Birlikte, Nat “King’ Cole’un Eşsiz Şarkılarını Yorumlayacak.
Caz, R&B ve fusion türlerinin saygın yorumcusu ve gitaristlerinden George Benson, İstanbul Caz Festivali kapsamında, Philharmonia İstanbul orkestrasıyla birlikte, tüm zamanların en sevilen vokalistlerinden Nat “King’ Cole’un eşsiz şarkılarını yorumlayacak. Festivalin bu yıl en önemli konuklarından biri olan George Benson, 28 kişilik orkestrası ve 5 kişilik vokal grubuyla birlikte, 27 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.00’de Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde, sanatseverlerle buluşacak. Benson, “An Unforgettable Tribute to Nat “King’ Cole” başlıklı konserinde Nat King Cole’un şarkıları yeniden hayat verecek. George Benson’ın konserde Nat King Cole’un “Mona Lisa”, “Stardust”, “When I Fall In Love”, “Unforgettable”, “Nature Boy” ve “Route 66” gibi klasiklerinin yanı sıra kendisinin en sevilen şarkılarını da seslendirecek. 

 Elli yılı aşkın süredir caz, R&B, soul ve hatta pop gibi farklı türlerde altmıştan fazla albümü yayımlanan George Benson, caz gitarında ustalığının yanında etkileyici vokal tekniğiyle de tanınıyor. Wes Montgomery, Ron Carter, Joshue Redman, Christian McBride, Al Jarreau ile ortak çalışmalar yapan Benson, on Grammy de dahil olmak üzere çok sayıda ödüle layık görüldü.
Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde saat 21.00’de başlayacak konserin biletleri 55, 45, 35, 30 TL ve öğrenci 25 TL olarak açıklanırken, sahne önü 100 TL olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir