Balina Ölümden Kurtardı

Balina Ölümden Kurtardı

balina

Balina, kadın dalgıcı ölümden kurtardı
Dalgıcın bacağını ısırmış bu balinanın görüntüsü herkesi dehşete düşürdü. Oysa balina kadın dalgıcın hayatını kurtarıyordu.
Çin’in kuzeydoğusunda yapılan bir dalma yarışmasına katılan Yang Yun’un vücudu soğuk suya dayamadı ve 26 yaşındaki dalgıç soğuktan bacaklarını oynatamayacak hale geldi. Ama morina balinası Mila, dalgıcın hayatını kurtardı.

İçinde morina balinalarının da olduğu, 6 metre derinliğinde ve suları buz gibi olan tankın içinde en uzun kalan yarışmacı, dalma yarışını kazanıyor. Yang Yun’un da hedefi buydu. Ama su sıcaklığının çok düşük olmasına dayanamadı ve dipteyken bacaklarına kramp girdi.
Hareket edemeyen Yun, ‘artık sonumun geldiğinden emindim, artık bir ölüyüm diye düşünüyordum’ dedi. Ama tam o sıra da bir morina balinası olan ve tankın içinde yaşayan Mila, Yun’un yardımına yetişti.
Genç kadını önce kafasının hafif darbeleriyle düzeltti, ardından bacağını ağzına alarak onu yüzeye çıkardı. Tankın cam duvarlarından olan biteni ,izleyenlerin büyük korkusu bir anda müthiş bir şaşkınlığa ve sevince dönüştü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir