Suçludur,İntihar Etsin!

Suçludur,İntihar Etsin!

genç

İntihar etsin!
Kamer Genç, Kenan Evren’in sözleri üzerine şu açıklamayı yaptı:
“12 Eylül, laik T.C. devletinin bütünlüğünün korunması konusundaki konuya çok büyük bir darbe vurmuştur. Demokrasi askıya alınmıştır. Birçok masum inanın ölümüne, işkence görmesine, işinden ve aşından olmasına neden olmuştur. Türkiye’de şeriat düzeninin gelip oturması için çok büyük zemin hazırlamıştır. Elbette, bu kara lekenin bir an önce silinmesi herkesin isteyeceği bir konudur.
Tek başına ihtilalcıları değil, o sivil politikacıları da sorumlu tutmak lazım. Devleti yönetme konusunda acizlik içinde olan yöneticiler o makamları korumak için direnirlerse maalesef böyle darbecilerde kurtarıcı sıfatına gelir.
Geçici 15. Madde’nin çıkarılması konusunda getirilerse ben de imza atarım. Kimin cezası varsa çeksin. Ama bunu göz alamazlar. 15. Madde’nin kalkması bir şey ifade etmiyor. Ayrıca benim dokunulmazlığımın da kaldırılması gerekir. Ama benim dokunulmazlığımı kaldırmayı Tayyip Erdoğan göze alamaz. Kaldırdığı zaman onun milletvekilliği ve dokunulmazlığının da kalkması lazım. Yani boş işlerle uğraşıyorlar. Onun için yapılan gündemi değiştirmek, halkı kandırıyorlar.
Yargılansın, herkes hak ettiği cezayı ya kendi eliyle ya da kanunla çekmelidir. Eğer birileri ‘Kanunu beklemeyeyim, cezamı kendim çekerim’ derse kendisini tebrik ederiz. Kenan Evren de öyle kahramanlık yapmasın. Kendisi büyük bir suçludur. Ona tavsiye ediyorum, hemen bugünden tezi yok intihar etsin.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir