Kamer Genç’in Meclis İddiası

kamer genç

Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Meclisin ”hileli” yönetildiğini iddia ederek, ”İçtüzük uygulanmıyor. Ben buna müdahale ediyorum. Ben olmadığımda keyfilikler oluyor” dedi.

Parlamentoda basın toplantısı düzenleyen Genç, askerlerin, özel yetkili ağır ceza mahkemelerinde yargılanmasına imkan veren düzenlemenin TBMM Genel Kurulunda görüşülmesi sırasında, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya’nın ”redaksiyon” gerekçesiyle önergede değişiklik yapılmasını istediğini belirterek, ”Bu redaksiyon değil, önergenin mahiyetini değiştirilmesi anlamına geliyor” diye konuştu.
Genel Kurulda aynı gün görüşülen ”torba kanun” üzerinde 10 önerge verdiğini, ancak bunların işleme konulmadığını, ayrıca konuşma taleplerinin yerine getirilmediğini  anlatan Genç, Meclis Başkanvekili Nevzat Pakdil’in sık sık ara verdiğini, kendisinin de gece 01.00’den sonra Meclisten ayrıldığını kaydetti.
Meclisin keyfi yönetildiğini savunan Genç, TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın bugün bir gazetedeki röportajında kendisiyle ilgili ifadelerine işaret ederek, ”Genel Kurulun hatalı yönetildiğini, kendisinin de buna müdahale ettiğini” söyledi.
Türk Ceza Kanunu ve başka kanunlarda değişiklik öngören yasayla ilgili tartışmalara işaret eden Genç, ”Olsaydım müdahale ederdim. Çünkü, ben olmadığımda keyfilikler oluyor. Başkanı göreve davet ediyorum. İçtüzük uygulanmıyor. Meclis hileli yönetiliyor. Bu Meclise yakışmıyor. Yeni bir seçime gidilirken, böyle keyfiliklere izin verilmesin” diye konuştu.

2 yorum

  1. peki önceden yokmuydu mafyalar devleti yönetmiyormudu niye önceden müdale etmedinizde şimdi söynenip duruyorsunuz hep balyoz davası yok türbanı meclise getiriyorsunuz devletin hali nereye gidiyo diyede sonra soruyorsunuz peki hiç kayıp çocuklar veya terör konuşuluyomu veya bu zamlara ne yapa biliriz diye meclise gündem geldimi aslanım her işler öyle gitmez işte

  2. istersen tek siyaset yapalım ben hep beklerim RECEP TAYİP ERDOĞANADA SORACAGIM VAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir