Kadınlara Teşvik Kredisi

Kadınlara Teşvik Kredisi

teşvik kredi

Kadınlar Teşvikten Habersiz
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kadın girişimcilerin, Kredi Garanti Fonu’ndan yararlanabilmeleri için, SSK ve vergi borcu geri ödemelerinde yeni uygulamalar yapılmasının devletten talep edilebileceğini bildirdi.
TOBB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Anadolu Kadın Girişimci Dernekleri Federasyonu  üyesi derneklerin başkanları, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.
Hisarcıklıoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, AGİFED heyetinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, kendilerine teşekkür etti.
TOBB Başkanı, Genel Kurulda yapılan seçimlerde, birlik organlarına seçilen kadın girişimci sayısının artmasından büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.
Hisarcıklıoğlu, kadın girişimcilerin, Kredi Garanti Fonu’dan yararlanabilmeleri için, SSK ve Vergi borcu geri ödemelerinde yeni uygulamalar yapılmasının devletten talep edilebileceğini anlatarak, kadın istihdamına yönelik yapılan teşviklerin kadınlara duyurulmasının önemine değindi ve kadınların çoğunun yapılan teşviklerden haberinin olmadığına dikkat çekti.
AGİFED Başkanı Nilüfer Baran da TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun TOBB’un 64. Genel Kurulunda yeniden Birlik Başkanlığına seçilmesi vesilesiyle, heyet olarak tebrik etmek için ziyarette bulunduklarını belirtti.
Heyet üyeleri ayrıca, Hisarcıklıoğlu’na TOBB’un önderliğinde sürdürülen, “Kriz Varsa Çare de Var” kampanyasını çok değerli bulduklarını ve desteklediklerini anlatarak, “Çözüm kadınlarda” dediler.
Anadolu iş kadınlarını temsilen TOBB Başkanı ile bir araya gelen AGİFED üyeleri, görüşmede, KOSGEB içinde oluşacak, kadın girişimciliği biriminin kuruluş kararını memnuniyetle izlediklerini ve söz konusu birimin başkanlığı için bir kadının görevlendirilmesini beklediklerini kaydettiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir