Güzellik ve Bakım İçin Önemli !

Güzellik ve Bakım İçin Önemli !

güzellik

Güzellik cilt bakımı hakkında bir çok detay bulunmaktadır. Uzmanlar bu detayları kısaca temel yapılar halinde aşağıdaki gibi açıklamaktadır. Bu açıklamalara göre 6 unsura dikkat edilmesi gerekiyor. Deneyin farkları bizimlede paylaşın.

Dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’e göre bütün dünyada kabul edilen en önemli güzellik kriteri cildin güzel; kaliteli ve sağlıklı olması.
Dünyanın en çok okunan doktoru Mehmet Öz, ‘uzun yaşamın sırrı’ndan sonra bu kez de ‘güzelliğe’ el attı. Öz son kitabında  ‘sağlıkla güzelleşme’nin basit formüllerini verirken güzelliğin düşmanlarını da tarif ediyor.

GÜZELLİĞİN 6 BÜYÜK DÜŞMANI

Dr. Mehmet Öz’e göre şu altı şey insanın dış güzelliğini etkiliyor;
-Ağrı
-Uykusuzluk
-Deprasyon
-Yalnızlık
-Amaçsızlık
-Mutsuzluk

GÜZELLİĞE İLK ADIM KALİTELİ VE BAKIMLI CİLT
Dr. Mehmet Öz’e göre güzelliğin ilk  göstergesi dış güzellik. Bütün dünyada kabul edilen en önemli güzellik kriteri şu:  Cildin kaliteli, güzel ve sağlıklı olması.

YANLIŞ GIDA VE İLAÇ ÇİRKİNLEŞTİRİR
Dış görüntümüz, iç sağlığımızı da gösteren bir barometre. Cildimiz vücudumuzun en geniş organı olduğu için yediğimiz besinler, aldığımız ilaçlar, iç güzelliğimizi ve sağlıklı olmamızı belirliyor. Sağlık, dış güzelliğe de yansıyor. Dış güzelliği artırıyor. Ama iç güzelliği yoksa bu kez de dış güzelliği düşmeye başlıyor. Kısacası, ‘Sağlıklı olmak güzel olmak.
Hayatımızı kontrol edemediğimiz anda kilo almaya başlıyoruz. Bağımlılar aslında bağışıklık sistemleri da zayıf olan insanlardır. Örneğin, işini, özel hayatını kontrol edemiyorsan, yemek yemeyi kontrol edemiyorsan, kendinle ilgili farkındalığın da gelişmemiş oluyor. Ruhsal ve içsel olarak, insan kendisiyle ilgili birçok gerçeği görebilirse eğer o noktada hayatını ve kendini değiştirme şansı da olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir