Eğlenirken Denize Düştü!

Haliç’e Düşen Genç Öldü
Bir arkadaşının doğum günü eğlencesi için Halıcıoğlu sahiline giden 17 yaşındaki genç, Haliç’e düşerek boğuldu. Samet Yozgat isimli gencin cesedi, dalgıçlar tarafından çıkartılırken, olay yerine gelen ailesi sinir krizi geçirdi.
Edinilen bilgilere göre olay, Beyoğlu Halıcıoğlu sahilinde saat 04.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, Samet Yozgat (17), bir arkadaşının doğum günü kutlamasına katılmak için ailesinden izin alarak gece yarısı Halıcıoğlu’na geldi. Sahildeki bir kafede vakit geçiren 5 arkadaş, daha sonra Haliç kenarına gelerek eğlenmeye devam etti. Bu sırada dengesini kaybeden Samet Yozgat, denize düştü. Yozgat’ın denize düştüğünü gören arkadaşları, koşarak çevredekilerden yardım istedi. Yakındaki taksi durağından gelen vatandaşlar, Yozgat’ın suyun dibine doğru battığını gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen deniz polisi, Yozgat’ı aramaya başladı.
Olayı anlatan arkadaşları, sahilde ateş yakarak eğlendiklerini ve Samet’in kaza sonucu denize düştüğünü iddia etti. Polis, Samet Yozgat’ın arkadaşlarını ifadelerini almak üzere polis merkezine götürdü.
Acı haberi alarak olay yerine gelen Samet’in babası Mesut ve annesi Meryem Yozgat, sinir krizi geçirdi. Polis ekipleri, acılı aileyi sakinleştirmete güçlük çekti.
Tekneyle aramadan sonuç alınamayınca aramalara dalgıçlar devam etti. Kısa süre sonra ulaşılan Yozgat’ın cesedi, kıyıya çıkartıldı. Oğlunu son kez görmek isteyen babayı polis ekipleri zaptedemedi. Boğularak ölen oğluna sarılan baba, uzun süre gözyaşı döktü.
Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarını tamamlanmasının ardından Yozgat’ın cesedi, ceset torbasına konuldu. Cenaze aracı bulunamayınca Yozgat’ın cesedi, ailenin kendi imkanları ile bulduğu araçla olay yerinden alınarak Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir