Aşırı Kiloyla Gelen Ölüm

Aşırı Kiloyla Gelen Ölüm

adem

257 Kiloya Ulaşan Genç Hayatını Kaybetti
Kahramanmaraş’ın Merkeze Bağlı Elmalar Köyü’nde Yaşayan Obezite Hastası 21 Yaşındaki Adem Karabörk, Solunum ve Kalp Yetmezliğinden Dolayı Hayatını Kaybetti. 257 Kiloya Ulaşan Karabörk’ün Cenazesi Memleketinde Toprağa Verildi.
Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Elmalar Köyü’nde yaşayan obezite hastası 21 yaşındaki Adem Karabörk, solunum ve kalp yetmezliğinden dolayı hayatını kaybetti. 257 kiloya ulaşan Karabörk’ün cenazesi memleketinde toprağa verildi.
Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Elmalar Köyü’nde yaşayan Adem Karabörk, küçük yaştan bu yana aşırı kilo almaya başladı. Obezite hastalığına yakalanan genç Adem, hareket kabiliyetinin daha da zayıflamasından dolayı günlük ihtiyaçlarını tek başına gideremez oldu. Yıllarca baba Yaşar Karabörk ve anne Emine Karabörk’ün her anını kontrol altında tuttuğu genç Adem, yaşıtları gibi okula gidemediği gibi, onların yaptığı hiçbir işi de yapamaz hale gelmişti. Anne ve baba da oğullarının tedavisi için bütün yolları denedi. Adem’e son olarak Kahramanmaraş Sağlık İl Müdürlüğü el uzatmış ve tedavisi için girişimleri başlatmıştı.
Yaklaşık bir yıldır tedavi gören Karabörk, 4 gün önce aniden rahatsızlanınca Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 3 gündür yoğun bakımda tedavi gören Karabörk, solunum ve kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti. Karabörk’ün ölümü ailesini yasa boğdu. Genç yaşta hayatını kaybeden Karabörk’ün cenazesi, memleketi Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Elmalar Köyü’nde toprağa verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir