Ankara Festivalinin Açılışı,Serdar Ortaç’la

Ankara Festivalinin Açılışı,Serdar Ortaç'la

kararsın dünyam

Ankara Festivali
Büyük Ankara Festivali, 3-12 Temmuz tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, festivalde ünlü ses sanatçıları tarafından konserler verileceği, oyun gruplarının çocuklara yönelik gösteriler sunacağı ve tiyatro gösterilerinin gerçekleştirileceği belirtildi.
Yapılan açıklamaya göre, Büyük Ankara Festivali’nde, 3 Temmuz Cuma günü saat 10.00’da Zafer Çarşısı önünde oluşturulacak kortejin Kızılay’a yürüyüşü ile başlayacak. Festivalde, Kültür Merkezinde kurulan dev çadırlarda bilimsel toplantılar, sergiler, mini konserler, şiir dinletileri, tiyatro, dans ve folklor gösterileri düzenlenirken bilim, sanat, eğitim, kültür, alışveriş ve oyun sokakları oluşturulacak.
Festivalde, Büyükşehir Belediyesi’ne ait 30 birim, kendilerine ayrılan sokaklarda çalışmaları hakkında Başkentlilere sesli ve görüntülü bilgi verirken, Belediye şirketleri de yine aynı alanda faaliyetlerini Ankaralılara aktaracaklar. Spor kulüpleri alanda gösteriler düzenlerken, Ankara’da bulunan bazı Büyükelçilikler ülkelerini tanıtıcı etkinlikler yapacaklar. Aralarında yabancı folklor gruplarının yer aldığı halk oyunları ekipleri, festival boyunca gösterilerini sunarken, Başkent’teki bazı üniversiteler de kendi standlarında okullarını tanıtıcı faaliyetlerde bulunacaklar.
Ankara’nın tüm ilçe ve beldelerini bir araya getirerek toplu tanıtımın gerçekleştirileceği festivalde, her ilçe ve belde, “İlçeler Sokağı”nda yörelerinden örnekler sunacak.
Festival alanında kurulacak “Sanat Sokağı”nda, şiir dinletileri ve stand-up gösterilerinin yanı sıra halk oyunları gösterileri yapılacak. Oyun gruplarının yer alacağı oyun sokağında çocuklara gösteriler sunulacak, yarışmalar düzenlenecek, özel gösteriler gerçekleştirilecek. Dev plastik oyuncak kaydıraklar, Gokart mini otomobil yarışları, plastik yüzme havuzları, dev şişme oyuncaklar, penaltı atış noktaları bulunan festival alanında, buz pateni, langırt ve basketbol yarışmaları düzenlenecek.
Festivalde, Mogan, Harikalar Diyarı, Göksu, Mavi Göl, Dikmen Vadisi, Esenboğa Yolu gibi bazı alanların mini örnekleri sergilenerek, Ankaralıların kentsel gelişim ve kentsel odaklar hakkında yakından bilgi edinmesi sağlanacak.
-AÇILIŞ GÜNÜ Serdar Ortaç’LA-
Hipodrom Alanı’nda  yapılacak bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Büyük Ankara Festivali süresince aralarında Yeşim Salkım, Ferhat Göçer ve MFÖ’de yer aldığı toplam 18 sanatçı konser verirken, açılışta Serdar Ortaç sahne alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir